FANDOM


Witaj na Polski Hip-Hop Wiki! Edytuj

Założenie Wikii, plany, początki Edytuj

Wikia została utworzona dnia 30 marca 2012 przez użytkownika Bartek102. W tym samym dniu, do Wikii dołączył drugi administrator (obecnie także biurokrata) — Maciek...000

Jak sama nazwa wiki wskazuje, tematem jest polski hip-hop. Staramy się utworzyć encyklopedię z wieloma hasłami dotyczącymi tego tematu. Od innych encyklopedii i portali różni się tym, że każdy może ją tworzyć, edytować...

Tak, jak wszystko, zaczynaliśmy od zera. Na początku powstało kilka drobnych artykułów. Parę dni później zostały stworzone najważniejsze komunikaty MediaWiki, rozpoczęto też kategoryzację. Z czasem powstał portal społeczności i inne strony projektu. Po jakimś czasie przybyło trochę artykułów, zostały też wgrane pierwsze zdjęcia. Utworzono logo i faviconę Wikii.

W kwietniu 2012 pojawiły się pierwsze szablony, a także zostały zmienione kolory administracji za pomocą stylów CSS. I w ten oto sposób Wikia zaczęła się rozkręcać.

Nie było łatwo, ale poradziliśmy sobie w tych ciężkich momentach. Z pewnością nie zatrzymamy się w miejscu tak, jak inne pseudo-projekty o tej tematyce.

Obecnie Edytuj

Teraz cały czas dopieszczamy Wikię i pracujemy nad nowymi artami i innymi ważnymi rzeczami. Nadal czekamy na użytkowników, którzy pomogą temu projektowi. Na wiki jest jeszcze mnóstwo spraw do załatwienia, aby wyglądała przyzwoicie i chociaż trochę przypominała inne encyklopedie.

Linki, które mogą się przydać Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.