FANDOM


Najnowsze ogłoszenia

 • 13 września 2012, Maciek...000
  • W związku z przenoszeniem Polski Hip-Hop Wiki na nowszą wersję Wikii, niektóre elementy strony na skórce Monobook mogą dziwacznie wyglądać (np. tło innego koloru niż sidebar, zakładki na górze nachodzące na tło). Nie należy się tym przejmować, chyba że utrudnia to edycję stron. Wtedy proszę mnie poinformować.
   EDIT: jeśli chodzi o te nachodzące na stronę zakładki, to już naprawione. Był to mój błąd :)
 • 30 sierpnia 2012, Maciek...000
  • W dniu dzisiejszym udało się dobić do pułapu 100 na dwóch licznikach — 100 artykułów i 100 zdjęć i mam nadzieję, że to nie koniec. Jest mnóstwo potrzebnych do utworzenia stron, a co za tym idzie — przesłania obrazków. Dałem szansę Bartkowi102 i przywróciłem mu pogrubienie nicku, ponieważ podczas mojej małej aktywności na wakacjach wykonał kilkanaście edycji i utworzył 2 artykuły. Jako, że już koniec wakacji, liczę na to, że obaj będziemy pracować z większą aktywnością.

Archiwum Edytuj

 • 20 lipca 2012, Maciek...000
  • W związku z nieaktywnością Bartka102 przez 60 dni, "traci" on pogrubienie nicku i "przechodzi" w stan nieaktywnego administratora biurokraty, jednak nadal posiada te prawa. Jeśli nie będę mógł się z nim przez dłuższy czas skontaktować lub poinformuje, że nie będzie dalej się zajmował wiki, poproszę Staffa bądź Helpera o odebranie praw. Mam jednak nadzieję, że nie trzeba tego będzie robić, jeżeli Bartek wróci do edytowania i tworzenia stron.
 • 5 lipca 2012, Maciek...000
  • Jako, że kilka dni temu rozpoczęły się wakacje, admin też musi odpocząć. Niestety, w związku z nieaktywnością Bartka102, wiki przed niemal 2 miesiące pozostanie bez stale aktywnego administratora. Ja będę mógł zaglądać co 2-3 dni. Poniżej podaję instrukcje w razie zauważenia wandalizmu:
   1. Jeżeli jest to pojedynczy wandalizm, nie należy się przejmować, ja postaram się jak najszybciej go usunąć/cofnąć.
   2. Jeśli jednak jest to seria wandalizmów, proszę o jak najszybszy kontakt przez dyskusję, a jeżeli nie odpowiem/interweniuję w ciągu 24 godzin, proszę to zgłosić na Specjalna:Kontakt.

Mam nadzieję jednak, że wiki nie dopadną żadni wandale, a także, że Bartek wznowi aktywność i będzie mógł mnie zastępować.

 • 30 czerwca 2012, Maciek...000
  • W góry uprzedzam, że dzisiejsze ogłoszenie będzie dość długie.
   Dziś mijają trzy miesiące od założenia wiki. Te pierwsze trzy miesiące to przede wszystkim dużo technicznych prac, aby wiki mogła przyciągnąć użytkowników. Tak się właśnie stało. Pierwszym userem, który edytował nasze strony jest Don Chris. Niestety, nie obeszło się bez wandali. Dwa wrogo nastawione numery IP przypałętały się na Polski Hip-Hop Wiki. Poza tym udało się jeszcze odrobinę (wg mnie) polepszyć skórkę Monobook. Jednak najważniejszą dzisiejszą informacją jest założenie forum. Każdy użytkownik może z niego skorzystać. W tym momencie mamy do wyboru dwie możliwości kontaktu ze społecznością: pierwszy to dyskusja portalu społeczności, gdzie powinno się zgłaszać błahe sprawy, możliwe do szybkiego rozwiązania. Forum natomiast służy do rozwiązywania poważniejszych spraw. Zresztą, po skończonej dyskusji na portalu, jest ona archiwizowana, a w archiwum nie jest zalecane nic zmieniać. Na forum wystarczy znaleźć odpowiedni temat (przez kategorie lub wyszukiwarkę) i bezproblemowo kontynuować rozmowę. Mam nadzieję, że te wszystkie nowości pozwolą nam jeszcze bardziej rozwijać tę wiki.
 • 3 czerwca 2012, Maciek...000
  • Minęło 19 dni od ostatniego ogłoszenia. W tym czasie zasypał nas grad artykułów. Ale to nie wszystko — została też bardzo upiększona skórka Monobook. Efekt prac można zauważyć, wchodząc na ten link. Planuję jeszcze zmienić trochę tło strony, ew. dodać gradienty oraz ustawić banner, ale to w późniejszym czasie. Poza tym dziś jeszcze zrobiłem (jejku, zaś...) porządek w kategoriach. Dodatkowo zmieniłem parę komunikatów MW i to byłoby na tyle.
 • 15 maja 2012, Maciek...000
  • Od ostatniego ogłoszenia minął równy miesiąc. Przez ten czas na Wiki zaszło bardzo dużo zmian, przez co nikt nie miał możliwości aktualizować ani ogłoszeń, ani też aktualności. Największym postępem jest stworzenie infoboxów dla artystów solowych, zespołów, a później także dla albumów. Kolejną istotną rzeczą jest powstanie Centrum Pomocy i dwóch stron pomocy. W międzyczasie zostało stworzonych kilka szablonów, przesłano mnóstwo zdjęć, zrobiono (kolejny już) porządek w kategoryzacji. Poza tym pojawiły się nowe artykuły i parę zmian w komunikatach MW. Obecnie, rozpoczynam pracę nad upiększaniem skórki Monobook, co z tego wyjdzie – nie wiem. Miejmy nadzieję, że coś fajnego :]
 • 15 kwietnia 2012, Maciek...000
  • Dziś udało mi się ustawić kolory administracji i botów w CSS-ie. Biurokraci mają kolor ciemnozielony, admini — zielony, a userzy posiadający rollback (niestety, na razie takich brak) oraz boty — purpurę. Do tego wprowadziłem jeszcze kilka nowych zmian w CSS-ie i innych komunikatach MediaWiki. Poza tym, ostatnio powstało kilka nowych artykułów i zostały przesłane nowe grafiki. Udało się też stworzyć szablon "Kolejność albumów" oraz "User Admin" dodatkowo oznaczający adminów na ich stronach użytkownika. Jak można zauważyć, wikia powoli się rozkręca.
  • Także dziś zostałem mianowany na drugiego biurokratę tej wikii. Bartek102 nie ma zbytnio czasu, żeby się nią zajmować i opiekować, więc poprosiłem go o zmianę uprawnień. Dzięki temu będę mógł w pełni kontrolować rozwój wikii, a i Bartek od czasu do czasu coś dorzuci od siebie ;).
 • 2 kwietnia 2012, Maciek...000
  • W dniu dzisiejszym została uporządkowana większość kategorii, dzięki czemu powstało ładne drzewko. Dziś także rozpoczęliśmy projekt o nazwie "Warszawa". Polega on na tym, że na specjalnie przygotowanej stronie będzie znajdował się wykaz artykułów o raperach i zespołach pochodzących z Warszawy. Link to projektu tutaj. Już za niedługo pojawią się podobne projekty m.in. o Poznaniu, Szczecinie i innych miastach. Zapraszamy do tworzenia artykułów!
 • 31 marca 2012, Maciek...000
  • Poszukujemy osoby, która pomoże zająć się sprawami technicznymi, takimi jak: infoboxy, CSS, JS i inne... . Chętne osoby prosimy o napisanie na mojej stronie dyskusji, bądź dyskusji Bartka102.
 • 30 marca 2012, Maciek...000
  • Przez użytkownika Bartek102 została założona Wikia o polskim hip-hopie. Na razie trwają prace techniczne, już wkrótce pojawią się pierwsze artykuły.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.